czwartek, 22 maja 2008

aloha blip.pl !Nuda goniła nudę, więc stwierdziłem, że czas sobie dodać jakiegoś nowego gadzeta do zabawy. Czytając bloga teodora zwróciłem (tym razem większą) uwagę na wigeta z blip.pl z jego wpisami - a co mi tam... też se założę ;-)

Blip.pl jest polską wersją serwisu twitter.com. Trudno mi określić precyzyjnie do czego jest Blip. Jednym zdaniem to by było: serwis do informowania znajomych o wszystkim gdziekolwiek się jest. Głównie wysyła się wiadomości o tym co się aktualnie robi i gdzie się znajduje. No ale pisać można wszystko od stanu pogody za oknem po stan naszych rozważań na temat realizmu. Żeby określić dokładnie czym jest blip powstał nawet specjalny tag. Więcej na: Blipcast.pl.

Najlepiej opisze to prezentacja:

(żródło: Blip.pl)

Więcej technicznych szczegółów w prezentacji Zbigniewa Sobieckiego:

(źródło: bootstrap.pl)

Tak więc możliwości mamy dość spore (mmsy, smsy, wiadomości głosowe...), mam nadzieje, że zainteresowało, bo nie mam zbyt wielu znajomych ;P

Co do otrzymywania wiadomości to chciałbym jeszcze dodać ciekawą możliwość związaną z tagami. Same tagi służą do nadania kategorii wpisowi, robi się to poprzez komendę #[nazwa tagu] w treści wiadomości. Dla każdego tagu w blipie można sobie ustawić powiadamianie. Dostępne są 3 opcje: brak powiadomień gdy pojawi się ten tag w wiadomości, powiadamianie tylko od znajomych, powiadamianie od wszystkich użytkowników. Dość ciekawe! Np. gdy ktoś jest zainteresowany bardzo #mjakmilosc ;P

Zapraszam także do serwisu blipspinki.pl który zajmuje się podziałem tematycznym wpisów (właśnie w oparciu o tagi), można dopisać się do grupy, lub stworzyć własną.

Serwis wg mnie dość ciekawy, przy większej liczbie znajomych może to być naprawdę fajna zabawa, dlatego zapraszam na blip.pl i na mojego bliploga :) Na tę chwilę trochę pusto ale dopiero co konto założyłem :)

Inne linki:
bliplog.pl - blog serwisu blip
blipgaleria.pl
bliplinki.pl
blipcast.pl - kanały blipa
Api serwisu blip
Twitter kontra blip, czyli jak to jest z tymi polskimi klonami

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza