sobota, 24 stycznia 2009

NetBeans uznany produktem roku przez Developer.com !


W głosowaniu przeprowadzonym przez serwis www.developer.com produktem roku 2008 został NetBeans! Wygrał w pięciu z dwunastu kategorii! Co więcej w tych kategoriach otrzymał znacząco większą liczbę głosów niż kolejne miejsca.Zwycięstwo odnotowano w następujących kategoriach:
- Development Tool -> NetBeans Platform
- Development Utilities -> NetBeans Profiler
- Wireless/Mobile -> NetBeans Mobility Pack for Connected Device Configuration (CDC) 5.5
- Java Tool -> NetBeans IDE
- Open Source -> NetBeans

Myślę, że to świetny wynik. W Polsce zauważam, że ze strony firm brakuje jakoś przekonania co do tego IDE. Większość korzysta z Eclipsa (co widać po publice na NetBeans day i Eclipse DemoCamp). Mam nadzieję, że takie nagrody zaczną przekonywać ludzi do korzystania z NetBeansa ;-)

Pełną listę zwycięzców można przeczytać w artykule: Winners of the Developer.com Product of the Year 2009 Are Announced

5 komentarzy:

 1. Zend Studio jest lepsze :P

  OdpowiedzUsuń
 2. do javy na pewno :P
  A z której wersji Zenda korzystasz ? Bo ja z 5.5 nie mogłem już wytrzymać i przesiadłem się na NetBeansa. Jeśli chodzi o wersję opartą o Eclipse to jakoś nie miałem samo zaparcia żeby potestować a chciałbym usłyszeć jakieś opinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. z 5.5

  6.0 (for Eclipse) jest beznadziejny.

  OdpowiedzUsuń
 4. no to mamy podobne odczucia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zend Studio obsysa. Netbeans jest lepszy nawet do PHP (np. ma inteligentne, kontekstowe podświetlanie tych samych zmiennych i metod, wygodniejszy refactoring i jest po prostu szybszy) Poza tym Netbeans jest absolutnie bezkonkurencyjny do Ruby'ego i Rails.

  OdpowiedzUsuń