poniedziałek, 2 marca 2009

Tytuł inżyniera oraz DB2 Fundamentals Certificate zdobyte!

Dłuuuga przerwa spowodowana dwoma sukcesami :)

1. Tytuł inżyniera informatyki - po jakiś 17 latach nauki nareszcie są efekty! 16 lutego udało mi się uzyskać tytuł inżyniera na politechnice poznańskiej. Za prace pt. System informacji giełdowej na urządzenia mobilne otrzymałem ocenę 5, a na dyplom (obrona + średnia ze studiów) trafi ocena 4,5 :) Co prawda jakoś mój świat się nie zmienił po otrzymaniu tego tytułu ale miło, że coś dzięki temu zmieni się w CV (co prawda tylko 4 litery inż. ale zawsze;).

2. DB2 Fundamentals Certificate (exam 730) - to świeże info, bo dziś w okolicach 16 moim oczom ukazał się taki oto ekran:

Miło #2 :) Wynik jest dla mnie satysfakcjonujący, zważywszy na to, że pytania to prostych nie należały - spodziewałem się znacznie prostszych. Przygotowania do tego certyfikatu wiele mnie nauczyły, podczas projektowania bazy danych zwracam uwagę na znacznie więcej aspektów. Poza tym DB2 okazało się bardzo ciekawą relacyjną bazą danych. Nowy typ danych - XML, sposób jego przechowywania oraz operacje na nim są ciekawą innowacją. Postaram się coś o tym (i nie tylko) napisać na blogu;)
Szkoda, że po otrzymaniu wyników nie mogłem przejrzeć gdzie popełniłem błędy :-/

Jakie teraz mam plany (kolejność przypadkowa) ?;]
- DB2 Administrator (exam 731)
- Dokończyć szkolenie z Glassfish
- SCJP - ale nad tym się jeszcze zastanawiam czy warto

5 komentarzy:

 1. gratz, wiele czasu zajęło Ci przygotowanie do tego egzaminu z db2?

  OdpowiedzUsuń
 2. SCJP warto choćby dla uporządkowania wiedzy i otworzenia drzwi do kolejnych, "poważniejszych" certyfikatów SUN'a.

  Gratulacje bieżących osiągnięć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuje:)

  @Kuba: chodziłem na te zajęcia laboratoryjne, wykonywałem ćwiczenia, czytałem sporo materiałów. Trochę to trwało ale było mocno rozproszone w czasie. Jeśli ktoś kuma bazy danych to nie będzie miał problemów ze zdaniem.

  @mati: do myślenia dał mi ten wpis http://art-of-software.blogspot.com/2009/02/po-czym-poznac-ze-jestes-zbys-stary-na_01.html na blogu Sławka Sobótka. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. No zabraklo tylko informacji, kto Cie tak dobrze przygotowal do tego egzaminu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. najlepszy człowiek z IBM Polska ^^ :D

  OdpowiedzUsuń